Radionice 57. MDF-a Šibenik – Hrvatska

ZUJALICE

Voditelji: Mladen Kušec, književnik i novinar, Zagreb i Maja Bukić Kulaš, prof. fonetike i talijanskog jezika, Šibenik
Trajanje radionice: 17.6.-1.7.
Mjesto: prostorije Hrvatskog novinarskog društva, ulica Božidara Petranovića i prostorije Radio Ritma
Dob: 10+
Broj polaznika:  15


NOVINARSKA RADIONICA

Voditelj: Marko Podrug, novinar, Šibenik
Trajanje radionice: 17.6-1.7.
Mjesto: prostorije Hrvatskog novinarskog društva, ulica Božidara Petranovića
Dob: 10+
Broj polaznika: 15


GLAZBA I PRIČA

Afrički bubnjevi i pripovjedanje
Voditelj: Lawrence Kiiru, redatelj, Zagreb
Asistenti: Kruno Kobeščak, glazbenik, Zagreb
Trajanje radionice: 19.-23. 6.
Mjesto: Stari pazarŽ
Dob: 8+
Broj polaznika:  15
Vrijeme: 9-11 sati


TIJELA I STVARI

Interdisciplinarna radionica pokreta
Voditelji: Antonia Dorbić, studentica Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu
Asistenti: Marta Krešić i Lana Šprajcer, studentice Akademije dramskih umjetnosti u Zagrebu
Trajanje radionice: 26.6 -1.7.
Mjesto: OŠ Fausta Vrančića
Dob: 7- 11
Broj polaznika:  20
Vrijeme: 9-11 sati


SLIKARSKA RADIONICA ZA NAJMLAĐE

Likovna radionica
Voditeljice: Mojca Šonc, Silvana Barić, Claudia i Marija Vrbičić, odgojiteljice, Šibenik
Trajanje radionice: Dobrić
Mjesto: 19.-24.6.
Dob: 3+
Broj polaznika: 30
Vrijeme: 9-11 sati


OTVORENI ATELJE ZNATIŽELJA – OAZA ZA DJECU I RODITELJE

Obiteljska kreativna, scensko-glazbeno-plesno-likovna radionica
Voditelji: Yulia Subbotina, likovna pedagogica, Zadar i Nikša Eterović, kazališni redatelj i sveučilišni profesor, Split
Asistenti: Marijana Teofilov, kostimografkinja i Josip Krešović, student psihologije, Zadar
Trajanje radionice: 19.-24.6.
Mjesto: Ulica Nove crkve
Dob: 14+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 9-11 sati


UMJETNOST I TIJELO – PRIRODA I RECIKLIRANJE

Voditelj: Jeni Noltcheva, likovna umjetnica, Graz, Austrija
Trajanje radionice: 19.-24.6.
Mjesto: Ispred studija galerije sv. Krševana (Ul. J. Barakovića)
Dob: 9+
Broj polaznika: 10
Vrijeme: 9-11 sati


KABARET PUPALA

Lutkarska radionica
Voditelj: Thomas Herfort, profesionalni lutkar, Berlin, Njemačka
Trajanje radionice: 19.-23.6.
Mjesto: Trg Ivana Pavla II (Mala Loža)
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati


GLAZBA I POKRET

Glazbena radionica
Voditelji: Roland Schneider, glazbenik i dipl. pedagog, Njemačka, Thomas Wagner, dipl.ekonomist  glazbenik, Njemačka i Nadana Jelić, prof.njemačkog i povijesti umjetnosti, Knin, Hrvatska
Trajanje radionice: 19.-23.6.
Mjesto: Obala palih omladinaca (ispred biskupske palače)
Dob: 6+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati


DJEČJA PRAVA – LJUDSKA PRAVA

Voditelji: Aurelia Meinhart, likovna umjetnica, Graz Austrija i  Jože Tavželj, Austrija
Trajanje radionice: 19.-23. lipnja
Mjesto: Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
Dob: 15+
Broj polaznika: 6
Vrijeme: 9-11 sati


STVARANJE NA IZVORNIM INSTRUMENTIMA

Glazbeno-tehnička radionica
Voditelj: Peter Kus, glazbenik i kazališni umjetnik, Ljubljana, Slovenija
Trajanje radionice: 20.-24. lipnja
Mjesto: Obala palih omladinaca (ispred Muzeja Grada Šibenika; kod topova)
Dob: 7+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati


OŽIVLJENE LEGENDE

Likovna radionica ilustracija
Voditelj: Dražen Jerabek, prof.likovne kulture, Zagreb
Asistentica: Jadranka Skelin, Šibenik
Trajanje radionice: 26.6.-1-7.
Mjesto: Galerija sv. Krševana
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati


VELIKI I MALI SLIKARI ZAJEDNO

Likovna radionica- istraživanje dječjeg likovnog stvaralaštva transferom prema djelima Picassa, Kandinskog i Josipa Roce (ciklus Marionette)
Voditeljice: Snježana Osić-Sadžak i Gordana Lukačić, magistrice ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, Zagreb
Trajanje radionice: 26.6.–1.7.
Mjesto: Dobrić
Dob: 4-7
Broj polaznika:  15
Vrijeme: 9-11 sati


GRADIMO PROSTOR

Arhitektonska radionica
Voditeljice: Roberta Škugor, dip.arhitektica i Petra Zaninović, dipl.arhitektica, Šibenik
Trajanje radionice: 26. – 30.6
Mjesto: Tvrđava sv. Mihovila
Dob: 8-14
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 9-11 sati


GLAZBENA RADIONICA

Voditelj: Jurica Jelić, glazbenik, Knin
Trajanje radionice: 26.6.-1.7.
Mjesto: špilja ispred crkve sv. Lovre
Dob: 14+
Broj polaznika: 5
Vrijeme: 9-11 sati


IZRADA PERZIJSKIH TAPETA

Tkalačka radionica
Voditeljica: Mina Zahra Keshavarz, dipl.pravnica, Knin
Trajanje radionice: 26.6.-1.7.
Mjesto: ispred samostana sv. Luce (kod suvenirnice), ul. don Krste Stošića
Dob: 14+
Broj polaznika: 6
Vrijeme: 9-11 sati


ŠIBENSKI ZVUKOLIK: OD PRIČE DO GLAZBENE IZVEDBE

Glazbeno – scenska radionica
Voditeljice: Lucija Stanojević, prof.violine i Marija Krnčević Rak, kustosica, etnologinja, Šibenik
Trajanje radionice: 26.6.-1.7.
Mjesto: Obala palih omladinaca (ispred biskupske palače)
Dob: 9+
Broj polaznika: 30
Vrijeme: 9-11 sati


TOMBS CREATIUS – LABERINTS

Ekološka radionica
Voditelji: Antonio Tomas Cami i Maria Domingo Llaras, Španjolska
Trajanje radionice: 26.-28.6.
Mjesto: Tvrđava sv. Mihovila
Dob: 10+
Broj polaznika: 25
Vrijeme: 9-11 sati


DNEVNIK – STRIP RADIONICA

Voditeljica: Sonja Gašperov, akademska slikarica, Split
Asistenti: Nikolina Kuzmić i Matea Čobrnić, studenti Umjetničke akademije u Splitu
Trajanje radionice: 26 –29.6.
Mjesto: Trg Ivana pavla II (Mala loža)
Dob: 7+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati


KIPARSKA RADIONICA

Voditelji: Antea Biskupović i Davor Kamenjarin, studenti Umjetničke akademije u Splitu
Trajanje radionice: 19., 20. i 21. 6.
Mjesto: ispred glavnog ulaza Muzeja Grada Šibenika (Ul.Gradska vrata 3)
Dob: 10+
Broj polaznika: 10
Vrijeme: 9-11 sati


ZNAMENITI ŠIBENČANI KROZ POVIJEST

Radionica visokog tiska
Voditelji: Slobodan Tomić, Nikolina Ćuk, Ida Bugarić i Jasna Fantić, studenti Umjetničke akademije u Splitu
Trajanje radionice: 19.-21.6.
Mjesto: Ulica Jurja Barakovića (ispred Studija galerije sv. Krševan)
Dob: 10+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 9-11 sati


POTRAGA ZA BLAGOM

Zabavno-edukativna radionica
Voditelj: Kašmir Huseinović, novinar, književnik i liječnik, Zagreb
Trajanje radionice: 19.6.-2.7.
Mjesto: Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
Dob: 7+
Broj polaznika: 30
Vrijeme: od 12:30 sati


INTERNET&NOVINARSTVO

Literarna radionica
Voditeljica: Kristina Kovačević, studentica, Stubičke Toplice
Trajanje radionice: 26.-30.6.
Mjesto: Tehnička škola Šibenik
Dob: 10+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 10-12 sati


KAKO SAM GRADOM TRAŽIO PRIČU

Literarna radionica
Voditelji: Ana Martina-Bakić, dipl.ing.arhitekture i Miroslav Mićanović, književnik, Zagreb
Trajanje radionice: 26.-30.6.
Mjesto: Obala palih omladinaca (ispred Muzeja grada Šibenika)
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10 – 12 sati


PRIČE U BOJI

Literarna radionica
Voditeljice: Ivana Pipal, mag.animiranog filma i novih medija i Ljerka Rebrović, odgojiteljica, Hrvatski Leskovac
Trajanje radionice: 26.-30.6
Mjesto:  Obala palih omladinaca (travnjak ispod katedrale sv. Jakova)
Dob: 5+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 10-12 sati


RADIONICA ANIMIRANOG FILMA

Tehnika stop animacije
Voditelji: Andrea Martignoni, Roberto Paganelli, Associazione culturale OTTOmani, Bologna, Italija
Trajanje radionice: 19.-28.6
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10-13


RADIONICA ANIMIRANOG FILMA

Tehnika stop animacije
Voditelj: Martin Pertliček
Trajanje radionice: 19.-28.6
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10-13


RADIONICA ANIMIRANOG FILMA

Tehnika stop-animacije
Voditelj: František Topinka, Prag, Češka
Trajanje radionice: 19.-28.6.
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10-13 sati


RADIONICA ANIMIRANOG FILMA

Crtanje na tabletima
Voditelj: Vjekoslav Živković, diplomirani animator,  Škola crtanog filma ”Dubrava”, Zagreb
Trajanje radionice: 19.-28.6.
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Dob: 11+
Broj polaznika: 16
Vrijeme: 10-13 sati


RADIONICA DOKUMENTARNOG FILMA

Voditelj: Ivan Mihaljević, učenik 2.srednje, nagrađivani mladi autor, Zagreb
Trajanje radionice: 19.-28.6.
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Dob: 11+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10-13 sati


RADIONICA IGRANOG FILMA

Voditelj: Jura Troje, prof., Zagreb
Trajanje radionice: 19.-28.6.
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Dob: 11+
Broj polaznika: 16
Vrijeme: 10-13 sati


RADIONICA ROBOTIKE

Voditeljica: Jasmina Škugor Komadina, dipl.ing.prometa i dipl.ing.sigurnosti, Šibenik
Trajanje radionice: 19. – 23.6.
Mjesto: Industrijsko obrtnička škola
Dob: 9+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9 – 11 sati


STOLNOTENISKA RADIONICA

Voditelj: Damir Čular, trener u STK-u Šibenik
Trajanje radionice: 26.-30. 6
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Dob: 4+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 9-11 sati


AERONAUTIČKA RADIONICA

Modelarsko-maketarska radionica
Voditelj: Leonardo Belović, dipl. ing kemije, Čakovec
Asistent: Tomislav Belović, državni prvak u raketnom modelarstvu
Trajanje radionice: 26.- 30.6.
Mjesto: Tehnička škola Šibenik
Dob: 11+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati


Jednodnevne gostujuće radionice:


RAMA SITA

Voditelj: ACT 3 International and Bhaskar’s Arts Academy, Singapur
Trajanje radionice: 22. lipnja
Mjesto: Obala palih omladinaca (travnjak ispod biskupske palače)
Dob: 8-12
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 10-12 sati


RADIONICA SJENA

Voditelj: Peter Muller i Oliver Dassing, kazališni glumci, Njemačka
Trajanje radionice: 19. lipnja
Mjesto: Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
Dob: 9+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 11-13 sati


TRAGOVIMA FAUSTA VRANČIĆA

Edukativna radionica
Voditeljica:dr.sc. Marijana Borić, matematičarka, fizičarka, filozofkinja i povjesničarka umjetnosti, znanstvena suradnica u HAZU, Zagreb
Trajanje radionice: 29. lipnja
Mjesto: Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” i otok Prvić, memorijalni centar Faust Vrančić
Dob: osnovna škola
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 8.30 sati (ispred Gradske knjižnice Juraj Šižgorić)